Το κύπελλο Αγγλίας ξεκινά στης 6 Αυγούστου

Την Παρασκευή 6 Αυγούστου ξεκινά και επίσημα η 150η χρονία για το κύπελλο Αγγλίας.

Ο έξτρα προκριματικός γύρος θα διαρκέσει 3 ημέρες.

Συνολικά φέτος θα αγωνιστούν 729 ομάδες για τον δρόμο προς τον τελικό του Γουέμπλεϊ!

Για πρώτη φορά στην ιστορία του θεσμού θα υπάρχει και μια ομογενειακή ομάδα, ο Άγιος Παντελεήμονας (St Panteleimon) που μαζί με την Κυπριακή Νέα Σαλαμις (New Salamis) ξεκινά από τον έξτρα προκριματικό γύρο.

Ο νικητής στον γύρο αυτό θα κερδίσει 1,125£ ενώ ο ηττημένος θα πάρει μόλις 375£!

Αναλυτικότερα:

Παρασκευή 6 Αυγούστου:

Whickham v Consett AFC

West Essex v St Panteleimon

New Salamis v Kensington & Ealing Borough

Ascot United v Holyport

Σάββατο 7 Αυγούστου

Harborough Town v Rothwell Corinthians – Kick Off 1pm 

Ashington v Newcastle Benfield

Shildon AFC v Garforth Town

Redcar Athletic v Hemsworth Miners Welfare

Penrith AFC v Guisborough Town

Whitley Bay v North Ferriby

Billingham Town v West Allotment Celtic

Seaham Red Star v Crook Town 

Newton Aycliffe v Thornaby

Sunderland RCA v Bishop Auckland

North Shields v West Auckland Town

Goole AFC v Sunderland Ryhope CW

Knaresborough Town v Northallerton Town

Irlam v Albion Sports

Macclesfield v Burscough

Athersley Recreation v Campion AFC 

Glossop North End v Widnes

Lower Breck v Penistone Church

Longridge Town v Northwich Victoria

Barnoldswick Town v Runcorn Town

Padiham v AFC Liverpool

Ashton Athletic v Squires Gate

West Didsbury & Chorlton AFC v Avro

Prestwich Heys AFC v Litherland Remyca

Vauxhall Motors v Skelmersdale United

Thackley v Wythenshawe Town

Silsden AFC v Eccleshill United

Winsford United v Charnock Richard

Tividale v Shifnal Town

Sporting Khalsa v Coventry Sphinx

Lye Town v Hanley Town

Rugby Town v Boldmere St Michaels

Highgate United v Malvern Town

Westfields v Heather St Johns

Hereford Lads Club v Haughmond

Walsall Wood v Leicester Road

Whitchurch Alport v Wolverhampton Casuals

Racing Club Warwick v Stone Old Alleynians

Gresley Rovers v Bewdley Town

Romulus v Uttoxeter Town

AFC Wulfrunians v Heanor Town 

Stourport Swifts v Lichfield City

Quorn v Selston

Barton Town v Maltby Main

Pinchbeck United v Skegness Town AFC

GNG Oadby Town v Stamford AFC

Sherwood Colliery v Boston Town

Newark v Lutterworth Town 

Bottlesford Town v Eastwood Community 

Anstey Nomads v Sleaford Town

Long Eaton United v Holbeach United

Winterton Rangers v Grimsby Borough 

Leicester Nirvana v Deeping Rangers

Handsworth v AFC Mansfield

Staveley MW v Loughborough Students

Cleethorpes Town v Melton Town 

Lakenheath v Mulbarton Wanderers

Swaffham Town v Walsham Le Willows

Mildenhall Town v Wroxham

Fakenham Town v Ely City

Cogenhoe United Vv Haverhill Rovers

Newport Pagnell Town v Peterborough Northern Star

Corby Town v Woodbridge Town

Potton United v Eynesbury Rovers

Norwich United v Long Buckby

Brantham Athletic v Gorleston

Hadleigh United v Desborough Town

Kirkley & Pakefield v Long Melford

Arlesey Town v Thetford Town

Bugbrooke St Michaels v March Town United

Kempston Rovers v Whitton United

Godmanchester Rovers v Northampton On Chenecks

Wellingborough Town v Newmarket Town

Harpenden Town v Romford

Ware v Takeley

Sporting Bengal United v White Ensign 

Redbridge v Ilford

Stanway Rovers v Leverstock Green

Biggleswade United v Saffron Walden Town

Little Oakley v St Margaretsbury

Edgware Town v Hadley

Walthamstow v Crawley Green

Witham Town v Woodford Town

FC Clacton v Leighton Town

Enfield v Milton Keynes Irish

Sawbridgeworth Town v Cockfosters

Basildon United v Stansted

Dunstable Town v North Greenford United

Southend Manor v London Colney

Hoddesdon Town v Clapton

Easington Sports v Wokingham & Emmbrook

Bishop’s Cleeve v Clevedon Town

Brislington v Brimscombe & Thrupp

Shrivenham v Burnham

Chipping Sodbury Town v Harefield United

Risborough Rangers v Lydney Town 

Aylesbury Vale Dynamos v Longlevens 

Thornbury Town v Royal Wootton Bassett Town

Aylesbury United v Fairford Town 

Tuffley Rovers v Windsor 

Broadfields United v Cribbs 

Ardley United VS Ashton & Backwell United 

Oxhey Jets VS Bitton AFC

Cadbury Heath v Flackwell Heath 

Tring Athletic v Keynsham Town

Reading City v Hallen 

Roman Glass St George v Holmer Green 

K Sports v Rusthall 

Walton & Hersham v Tunbridge Wells 

Beckenham Town v Colliers Wood United 

AFC Varndeanians v Farnham Town 

Steyning Town Community v Pagham 

Badshot Lea v East Preston 

Jersey Bulls v Horsham YMCA 

Chatham Town v Eastbourne United

Hollands & Blair v Holmesdale

Staines Town v Little Common 

Cobham v Sevenoaks Town 

CB Hounslow United v Redhill 

Kennington v Horley Town 

Broadbridge Heath v Littlehampton Town 

Glebe v Abbey Rangers

Deal Town v Southall 

Eastbourne Town v Guildford City 

Newhaven v Camberley Town 

Bexhill United v Peacehaven & Telscombe 

Lingfield v Egham Town 

Hassocks v Spelthorne Sports 

Ashford Town v AFC Uckfield Town 

Tower Hamlets v Sheppey United 

Hanworth Villa v Loxwood 

Virginia Water v Athletic Newham 

Lordswood v Knaphill 

East Grinstead Town v Alfold 

Sheerwater v Erith Town 

Crawley Down Gatwick v Welling Town

Tooting & Mitcham United v Erith & Belvedere

Fisher v Raynes Park Vale

Molesey v Phoenix Sports 

Saltdean United v Frimley Green

Mile Oak v Punjab United

Balham v Canterbury City 

Crowborough Athletic v AFC Croydon Athletic

Banstead Athletic v Bearsted 

AFC Portchester v Horndean 

Amesbury Town v Shaftesbury 

Westbury United v Christchurch 

Hythe & Dibden v Bradford Town 

Blackfield & Langley v Cowes Sports

Portland United v Bournemouth 

Calne Town v Bashley 

Moneyfields v AFC Stoneham

Brockenhurst v Hamworthy United

United Services Portsmouth v Alton 

Larkhall Athletic v Lymington Town 

Bridport v Fleet Town

Alresford Town v Odd Down

Tadley Calleva v Baffins Milton Rovers 

Shepton Mallet AFC v Andover New Street 

Hamble Club v Corsham Town 

Fareham Town v Street 

Millbrook v Saltash United 

Mousehole v Helston Athletic 

Brixham AFC v Bridgwater United 

Buckland Athletic v Exmouth Town 

AFC St Austell v Tavistock AFC 

Ilfracombe Town v Wellington AFC

Κυριακή 8 Αυγούστου:

Emley v Congleton Town

Coventry United v Worcester City 

Baldock Town v Wembley  

Απάντηση

Αρέσει σε %d bloggers: